2018 m. sausio 9 d., antradienis

PRIEŠINGYBĖSPOKYČIŲ CIKLAS

        Senovės pasaulyje  kinai buvo įsitikinę, kad visi pokyčiai yra cikliški, pamažu viena būklė pereina į kitą, naktį keičia diena, vasarą keičia žiema. Kinai į skirtingas būsenas žvelgė ne kaip į priešingybes, bet kaip į tarpusavyje susijusias - viena iš kitos kylančias. Specifiniai šių būsenų požymiai sudaro visumą. 


Piešinys: UŽ RIBOS 2018 m.2018 m. sausio 2 d., antradienis

Šukuojant plaukus...

TIKROS PROPORCIJOS SKONIS

        Bėgimas aplink ir mėginimai rasti tikrumą dažnai viduje pažadina poreikį, kad pasaulis pripažintų, kad esi ne vienas. Tačiau yra kita pusė tame pačiame pasaulyje, kuri skaičiuoja sienas ir rezgą mintį apie prasmę. Yra manančių, kad pasaulis būtų teisus, jei gautų galimybę iš jo nusipirkti tiesos. Tačiau yra keičiančių savo mąstymą ir darančių savo statymus, net tada, kada riba visai plona. Juk tai bėgimas aplink.
        Kažkas sako sau, kad nori mokytis tada, kai nusprendžia, kad yra kvailys. Tačiau kitas suvokimas šukuoja plaukus ir galvoja apie vertybes apsidraudžiant savo lažybas, nes niekada nežino ką galvoti. Bet širdyje pasilieka vietos vilčiai. 
       
Eskizas:  PLAUKŲ AKSESUARAS 2017 m.

               Laike buvo atrasta akimirkos baimė, kad kažkas gali būti pagautas be antros minties. Tai TIKROS PROPORCIJOS SKONIS. Kažkas jaučia kvėpavimo praradimą ir mėgina kalbėti su tiesa. O ji nespėjus prabilti parodo trūkumus ir toliau šukuoja plaukus. Juk ji žino, kad padengs viską kas yra tik tiki iliuzija.

Žmogui protą jaudina klausimai...

LINKĖJIMAI


          Kiekvienas turime tikslų,  turime misijų, kurias trokštame realizuoti. Metafizikas Imanuaelis Kantas yra pasakęs: "Žmogui protą jaudina klausimai, kurių jis negali paprasčiausiai ignoruoti, tačiau taip pat negali į juos atsakyti". Visad jaučiau, kad klausimai, kurie verčia žmogų fiziškai judėti ir ieškoti atsakymų ugdo žmogaus charakterį ir įžvalgumą.Tuomet idėjų įgyvendinimai turi savitą istoriją ir originalias įvykių sekas, kurios mokina, stiprina, augina ir suteikia galimybę ne tik matyti, jausti ar patirti, bet manau, kad suteikia svarbiausią suvokimą bendros visumos. Linkiu Jums TIKSLO, kuris visomis mintimis ir kūnu skatintų siekti. Linkiu išlaikyti savo užsispyrimą esant nepalankiomis situacijomis, nes jos kuria Jūsų tikslo siekimo istoriją. Linkiu siekimo kelionėje sutikti su panašiomis vertybėmis pakeleivių, kad būtų su kuo mainytis žiniomis. Stipri energija, sveikata, teigiamas požiūris Jums padės žvaliu žvilgsniu įgyvendinti savo troškimus, tad svarbu rasti laiko sau . O pasiekus tikslą linkiu jį išlaikyti  tobulinant.

                 Linkiu Jums mėgautis kiekvienu žingsniu su mintimis, kurios turi turinį, intuicijos, kuri turi sąvokas, nes  joms susijungus atsiranda pažinimas.

Piešinys: KAŽKAS KAŽKUR STEBI 2013m.2017 m. gruodžio 1 d., penktadienis

Logika nuves tave nuo A iki B. Vaizduotė visur.ĮJUNK ŠVIESĄPiešinys: AUTOPORTRETAS 2012 m


               Yra situacijų, kurių sprendimai savaimę aiškūs, tačiau kol nepaskaitau raidžių kurios sudėlioja žodį  įjungdamos vidinį balsą tol kažkaip "savaimę aiškūs" sprendimai ir glūdi ten kažkur giliai neatskleisti, neišspręsti . Vėliau vis dauginasi ir tampa sunkesni. Dabar banaliai pasikartosiu daugelio „YOU CAN DO IT AND JUST DO IT“ autorių iki kaulų čiulpų pabodusius žodžius, kuriuos savame rašte perteikiu per savo natūralų pajautimo filtrą: kiekvienas savo žemės plotelyje ESAME dabarties veiksmas. Turiu 24 valandas per parą ir paanalizavau savaip kaip esame ne tuo kuo esame, nes esame ne ten kur vidinis KOMPASAS nurodo krypti.  Arba tiesiog neturime stiprybės priimti nepalankiai susiklosčiusias situacijas tokias kokios jos yra šiai dienai . Tad daugelis jaučia įtampą ir nerimą viduje dėl to, kad gyvenimas natūraliai sunkus. Tačiau nuo mūsų priklauso ar mokame patirti gyvenimą įvairiai ar mums yra patogiau matyti tik vieną spalvą, vieną jo pusę. Kiekvienas iš mūsų turime balsą, kuris mintį jungia prie kitos minties ir dėlioja jas savitai. Rašau apie balsą, kuris  tavo vaizdinius sužadina originaliai, bet realybėje, dažnai, niekas slypinčio originalumo nepastebi, nes noras veikti užgniaužtas atidėjime į dar neišaušusią dieną. Einšteinas yra pasakęs vieną frazę, kuri tinka mano asmeniniam tiesos suvokimui: "Logika nuves tave nuo A iki B. Vaizduotė visur." Svarbu  ugdyti  norą  suvokti, pripažinti save tokį koks ESI šiuo metu, kur ESI, kokį veiksmą atlieki ESAMAM laike. Yra daugybę būdų įsiklausyti viduje kalbančio balso ir pasikliauti savo patirtimi. Juk mes keičiames informacija kiekvieną dieną, bet ar mes atskiriame vertingus signalus iš alinančio ir blaškančio triukšmo?

PIEŠINYS: JAUSMAI 2011 m


                  Visoje įvairiapusiškai blaškančioje erdvėje svarbu sudėlioti savo prioritetus ir leisti prabilti savotiškiems ir individualiems jausmams . Mano tiesai, svarbu pajausti visu savo kūnų, visu savo protu ir dvasia, visu savo vidumi kas tave sudaro. Paklausti savęs: Kam aš? Kokia funkciją atlieku? Ar dėl mano veiksmų atliekamų dabar nebus skriaudos ateičiai? Ar mano žodžiai neskambės kitam žmogui penkis metus atsiminimuose? Visi klystame. Vieni dažnai, kiti rečiau. Tačiau, yra kai kurios klaidos daromos tiek  kartų, kol suvoki, kad  klaidų darymo įprotis yra ne kas kitas tik žmogiška savisauga . Dažna frazė, kad klysti yra žmogiška suteikia galimybę dažnai visą priraizgytą gumulą nurašyti jaunatviškam maksimalizmui. Šioje situacijoje svarbu  nepasiklysti klaidų labirinte ir nenuplauti guodžiamaisiais žodžiais ir delniukų patapšnojimais, o spręsti čia ir esamajame laike.  Patapšnojimas per petį paguodžia tik patapšnotoją, kuris guodžia. Tikras GUODĖJAS pažadina poreikį atrasti priežastį,  išmoko matyti realius įpročius, kurie kišą koją tolimesniems veiksmams. Šis poreikis yra tikrasis guodėjas. Šis guodėjas nebus švelnus padarėlis. Tikri guodėjai yra tokie kokie jie yra. Be cukraus ir pabarstukų. Realybė, dažnai temperatūros neturi.  Tu įdomus tik sau ir užsiėmimą  atsiunčia ne amūro strėlė, ne ponas DIEVAS iš bėdos reikalo, ne princesė ant balto žirgo ir net ne princas, ne koledžas ir net ne mokyklos suolas.  Dėlioju mintį apie motyvaciją susidomėti objektais, kurie sudaro tavo dabarties rezultatą. Tavęs niekas neprivalo pastūmėti, tave guosti, tau kažką duoti, dovanoti. Tavęs niekas neprivalo įkvėpti. Tavęs niekas neprivalo laikyti kažkuo nepakeičiamu. Tau pasaulis nieko neskolingas. Tarp kitko, tu irgi neprivalai niekam įsipareigoti, padėti, neprivalai mylėti ir dovanoti savo laiką už ačiū.  Rašant apie savęs realizaciją ir trumpą stotelę tarp per daug ir per mažai,  tam daug išvedžiojimų nereikia. Paprastai ir aiškiai tariant: kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį. Dar paprasčiau: TU ESI MOTYVACIJA. TU ESI ĮKVĖPIMAS. TU ESI TAI KOKĮ PROCESĄ ATLIEKI ESAMAM LAIKE. 

PIEŠINYS: RYŽTAS 2017 m

                   
                    Kai kas parduoda talentą tam, kad gyventų, kai kas perka žinojimą tam, kad  taptų turtingesnis patirtimi , o gal net ir tam, kad įkvėptų kitas kartas. Kažkas renkasi nekomfortišką sprendimą, kuris  skatina žvelgti į situacijas proaktyviai. Kiekvienas sprendimas yra veiksmas, o ne galimybė ieškoti kaltės. Manau, kad kiekvienas turime NORĖTI išlaikyti vidinį NORĄ mokytis, domėtis ir gilintis esamose pareigose, esamose studijose, mokyklos suole. Lygiai taip pat bendraujant su žmogumi, jo klausant.  Kiekvienas veiksmas veda prie rezultato to kam dabar savo motyvaciją eikvoji.